Park kieszonkowy + ogródki

Park kieszonkowy w Siechnicach

Powstały układ kompozycyjny to osiedlowe miejsce sąsiedzkich spotkań. Przestrzeń zielona i spacerowa, naturalny, przygodowy plac zabaw.

Dolina Oławy to region o szczególnych walorach przyrodniczych, dlatego w koncepcji parku postawiliśmy na wykorzystanie rodzimych gatunków roślin zgodnych z siedliskiem. Dopasowanie do istniejącego krajobrazu rzecznego sprawi, że stanie się on kontynuacja otaczającego widoku. Naturalistyczne rozwiązania spowodują, że park będzie przyjazny środowisku oraz łatwy i tani w utrzymaniu.

Kompozycje roślinne zaplanowano tak, aby były atrakcyjne przez cały rok. Wiosną łąki kwietne przyciągać będą małych zapylaczy, pączki drzew liściastych rozpoczną budzenie przyrody, a kwitnące kwiaty zachęcą do spacerów. Latem park będzie tętnic życiem na wielofunkcyjnej polanie trawiastej i naturalnym placu zabaw. Ogrody deszczowe gromadzić będą nadmiar wody z lipcowych opadów, a buszując wśród nich lepiej poznamy tajniki i pożyteczną moc flory. Jesień stanie się opowieścią o ciepłych barwach, natomiast zimą zimozielone rośliny dalej produkować będą nam tlen. Atrakcyjne odmiany o dekoracyjnych owocach i pędach uprzyjemnią nam zimowe spacery. Koło natury zadziwiać będzie każdego dnia.

Data

Luty 2018

Autorzy

Natalia Bańdo, Katarzyna Kobierska

Lokalizacja

Siechnice